از گوشه و کنار
مردم قلب نظام را نشانه گرفته اند
Friday, 29th December, 2017  
اشتراک گذاری

اطلاعیه شماره ۴:

تظاهراتهایی که از دیروز هفتم دیماه با شعارهای مرگ بر گرانی و بیکاری شروع شد، در تظاهرات امروز مردم قم، همدان و کرمانشاه به شعارهای مستقیما سرنگونی طلبانه تبدیل شد. در قم مردم شعار میدادند جمهوری اسلامی نمی خوایم، مرگ بر حزب الله،‌ سیدعلی حیا کن مملکتو رها کن و در مرکز شهر همدان شعار میدادند مرگ بر خامنه ای و جمعیت دیگری در حالیکه به فرمانداری این شهر حمله میکردند شعار مرگ بر جمهوری اسلامی سر دادند. در کرمانشاه جمهوری اسلامی نابود باید گردد از جمله شعارهای مردم بود. شعار مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر روحانی نیز از جمله شعارهای سراسری مردم در اعتراضات امروز بود. طبق گزارش دیگری از قزوین و رشت، مزدوران حکومت با مردم درگیر شدند اما جوانان با شجاعت تمام با آنها مقابله کردند و به تظاهرات خود ادامه دادند. در قزوین مردم شعار میدادند توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه.

جنبشی که در سطح کشور شروع شده، جنبشی برای سرنگونی حکومت است. مردم این حکومت را نمیخواهند. حکومت مشتی دزد و جنایتکار نمیخواهند، حکومت مذهبی و ضد زن نمیخواهند، حکومتی که میلیاردها دلار صرف مسجد و امامزاده میکند اما اکثریت عظیم مردم را در فقر و محرومیت نگاهداشته نمیخواهند، رژیمی که تنها با سرکوب و جنایت حکومت میکند نمیخواهند، مردم حکومتی که هر کارگر و معلم و دانشجو و جوان معترضی را به زندان می اندازد نمیخواهند، حکومت اعدام و سنگسار و شکنجه نمیخواهند، دخالت مذهب در زندگی شان را نمیخواهند. مردم یک زندگی انسانی میخواهند، رفاه و عدالت میخواهند، آزادی و برابری میخواهند، حرمت و منزلت میخواهند، آزادی زندانیان سیاسی را میخواهند، محاکمه قاتلان مردم و دزدان حاکم را میخواهند و در یک کلام جامعه ای انسانی و حکومتی انسانی میخواهند.

حزب کمونیست کارگری، کارگران و همه مردم در سراسر کشور را به گسترش اعتصاب و اعتراض علیه فقر و گرانی و بیکاری، علیه تبعیض و بیحقوقی، علیه حکومت مذهبی و برای سرنگونی جمهوری اسلامی فرامیخواند.

 

حزب کمونیست کارگری ایران

۸ دیماه ۱۳۹۶، ۲۹ دسامبر ۲۰۱۷

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

Comments are closed.

  مطالب دیگر
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com